Ilyés Gábor / edző
Milusné Orvos Anita / edző
Varga Zoltán / edző

Szakosztályunkról, sportágunkról

A labdás csapatjátékok közül Szolnokon a röplabda hosszú és sikeres múltra tekint vissza. Az elmúlt évtizedekben mindig erős és eredményes csapat létezett Szolnokon. A hagyományok folytatásaként és a röplabda sportág utánpótlásbázisának eredményes építéséért a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola is felvette szakosztályai közé a röplabdát.

Legtöbb szakosztályunk igyekszik jó és szoros kapcsolatot kialakítani a városi általános és középiskolák vezetésével, testnevelőivel és edzőivel. A szakosztály vezetése is törekszik az együttes munkára, hiszen nagymértékben függ a siker és a sportág jövője a közös munka összehangoltságától. A jelenlegi bázisiskolák közé sorolható a Szegő Gábor Általános Iskola, a Fiumei úti Általános Iskola és a Szandaszőlősi Általános Iskola, de vannak sportolóink a többi alapfokú intézményben is.

Középiskolás sportolóink is több, mint 9 gimnáziumban képviseltetik magukat és ezáltal közös szenvedélyünket, a röplabdát. Az általános és középiskolákban dolgozó testnevelők segítségére építve több korosztályban is versenyeztetjük tehetséges játékosainkat, erősítve ezzel elhivatottságukat, kitartásukat és a sportág életmódjukba való integrálódását.

Kapcsolatban állunk a Szolnoki Röplabda Klub és Sportiskola felnőtt szakosztályával, akiknek mi, azaz a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola Fiú Röplabda Szakosztálya biztosítja a megfelelő utánpótlást, ezzel is folytonosságot teremtve a minőségi sportszakmai tudás magasabb szintre való eljutására.

Csapatképek

Friss versenyeredmények

OMB 4. forduló

1. 01. 19. Szeged

Sportolók:

Szolnok 1. sor: Lévai Bálint, Pap Kristóf, Rőczey Zoltán, Nacehbandi Semir

Szolnok 2. sor: Magyar Gergő, Szántó Krisztián, Dalkó Richárd, Pócz Máté, Reiner Erik, Trencsényi Tamás, Kovács Botond, Zupkó Péter

Edző: Grenczer Georgina

Az OMB 4. fordulóján 6 csapat versengett egymással 2 csoportban. A csoportmérkőzések folyamán 2 mérkőzést játszottunk.

A csoportokat a következő csapatok alkották:

„A”: Szolnoki Sportcentrum, KESI „A”, Győr Széchenyi

„B”: Szegedi RSE, Kunhegyes ESE, DSE Röplabda Akadémia,

A csoportmérkőzéseken csapatunk szettet sem veszítve az 1. helyen zárt.

Az 1. és a 2.sor a KESI „A” ellen enervált, lassú, figyelmetlenségi hibákkal teli játékkal nyert. A 3. szettben javuló játékkal, jó mezőnymunkával hoztuk a meccset, nyertünk.

A 2. Győr elleni mérkőzésre már jól bemelegedett a csapat, és a Győr nem tanúsított különösebb ellenállást jobb, ötletes játékkal nyertünk.

A keresztjátékban 2:0 arányban győzött csapatunk a Szeged ellen, jó nyitásokkal, pontos és ötletes játékkal, így döntőbe jutottunk. A Szeged ellen eddig sokkal kiélezettebb mérkőzéseket játszottunk, de a kunhegyesi fordulóban már látszott, hogy csapatunk fizikálisan és taktikailag is gyorsabban fejlődött, győzelmünk már akkor is nagyobb arányú volt.

A Szolnok csapata a KESI „A” csapatával játszotta a döntőt. A Kecskemét szeretett volna revansot venni, e ez nem sikerült a döntőben sem, nagyarányú győzelmet arattunk felettük. Jó nyitásokkal, pontos nyitásfogadással, erőteljes támadásokkal, cseles labdákkal győztünk 2:0-ra, így ismét mi lettünk a torna győztesei.

Különdíjat kapott Rőczey Zoltán pontos, jó feladásaiért, nyitásaiért és ötletes játékáért.

Konklúzió: A védekezési struktúra javítása, a sánc alkalmazása, a figyelemkoncentráció javítása, a támadások pontosításának begyakorlása. Összességében nagyon szépen játszott a csapat, ellenfeleink nem gyakoroltak nagyobb ellenállást. Úgy érzem, hogy akikkel eddig mérkőzést játszottunk fizikálisan, taktikailag nőtt a játékunk közti különbség, kiismerve játékukat sikerült nagyobb arányú fejlődést mutatnunk. Szükséges a továbbiakban is magasabb színvonalú edzőmérkőzések, meghívásos felkészülési tornák abszolválása.

4. Malév SC

Csapatnévsor: Bakos Csanád, Berényi Bendegúz, Csák Attila (C), Dalkó Richárd (L), Dudás Zoltán, Lévai Bálint, Malatinszki Dániel, Rőczey Zoltán

Vezetőedző: Varga Zoltán

Mérkőzések és rövid beszámolók:

Szolnok – VRCK I. 0:3

Számunkra minden megnyert pont, szett és mérkőzés „ajándék”, mivel egy korosztállyal fentebb versenyzünk. Sajnos a csapatunk legmeghatározóbb játékosai hiányoztak tornáról, mivel azon a napon írták a központi felvételit. Ennek köszönhetően nem voltunk ellenfelei a 4 évvel idősebb barcikai játékosoknak.

Szolnok – KISTEXT 1:2

Nagyon jó adottságú fiatalok alkotják a budapesti alakulatot, de még kezdetleges a technikai tudás, ennek következtében egy jó mérkőzést tudtunk velük játszani és még szettet is tudtunk rabolni a sokkal idősebb csapattól!

Szolnok – Malév SC 1:2

Sajnos számunkra kedvezőtlenül alakult ez a mérkőzés, hiszen rögtön a barcikai mérkőzés után játszottunk a Malév csapatával. Ez a hatalmas korkülönbség, illetve a fáradtság most az ő javukra billentette a mérleget, de így is nagyon hasznos volt számunkra a mérkőzés, amelyből tudunk építkezni.

Fiú röplabda U21 Junior

Mérkőző csapatok: Pénzügyőr : Szolnoki Sportcentrum U21

Eredmények:  2 : 3                 / -24; 23; 20; -23; 12 /

Mérk. Helye, ideje: Budapest, 2020.01.18.
Korosztály: U 21 junior
Játékosok: Molnár Dömötör, Kókai Róbert, Szilágyi Zoárd, Biró Bence, Farkas Róbert, Kohajda Róbert, Jankovics Ferenc, Tímár Mike, Mészáros Márton, Boa Szabolcs

Edző: Ilyés Gábor

Az alapbajnokság utolsó fordulójában Budapestre látogatott az U21-es csapatunk szombat délután, és kínkeserves 3:2 arányú győzelmet szerzett.

Az előző egymás elleni mérkőzésre egy fiatalabb és gyengébb játékerőt képviselő együttessel jöttek a fővárosiak, ezért úgy gondolom, hogy a fiúk /a figyelmeztetésem ellenére/nem megfelelően készültek fel mentálisan a találkozóra.

Meglepett bennünket a Pénzügyőr rendkívül jó védekezése, és játéka, úgy éreztem, hogy a játékosaim nem hiszik el, hogy szettet, vagy szetteket veszíthetnek, ezért felelőtlenül és könnyelműen játszottak. Jó példa erre, hogy az első játszmát 24:21-ről sikerült elveszíteni, többször is három – négy pontot adtunk ellenfelünknek ki nem kényszerített hibából, és ezt mind jókedvvel, mosolyogva, viccelődve tettük.

Hogy mennyire nem az igen jól játszó ellenfelünk kezében volt a játék irányítása, azt mutatja, hogy elveszíteni nem akartuk a mérkőzést, így az ötödik szettet magabiztosan nyertük, így győzelemmel zártuk az alapszakaszt.

5. Malév SC

Csapatnévsor: Bakos Csanád, Berényi Bendegúz, Csók Péter Levente, Csák Attila, Dalkó György (L), Dudás Zoltán, Eperjesi Richárd (C), Kovács Dominik, Oláh Róbert, Reiner Márk Máté, Sánta Béla Sándor

Szolnok – Szeged 3:0

A nap első meccsét a hazai csapattal játszottuk és sikerült megnyernünk. A hazaiak elég magas színvonalon játszottak az első szettben, de tudtuk, hogy ezt a szintet nem fogják tudni tartani a mérkőzés végéig. Ennek köszönhetően higgadtak és magabiztosak tudtunk maradni.

Szolnok – Pénzügyőr SE „A” 3:0

Ez a mérkőzés a vártnál könnyebb volt. Tudtuk, hogy ha jól nyitunk, akkor nem fognak komolyabb támadásokat szervezni a budapestiek. Ezt sikerült betartanunk és csírájában elfojtottuk a Pénzügyőr támadásait.

Összességében csoportelsők vagyunk a középszakasz első felvonását követően 4 győzelemmel és 12:1-es szettaránnyal!

U21 Junior Fiú Röplabda

Mérkőző csapatok:  Szolnoki Sportcentrum U21  :  Kecskeméti R C

Eredmények:  3 : 1  / -14; 17; -17; -22 /

Mérkőzés helye, ideje: Szolnok,  2019. december 14.

Játékosok: Molnár Dömötör, Kókai Róbert, Mulholland Alexander, Szilágyi Zoárd, Radics Attila, Csendes Csaba, Kohajda Róbert, Jankovics Ferenc, Boa Szabolcs, Tímár Mike, Farkas Róbert, Biró Bence, Mészáros Márton

Fontos mérkőzést játszottunk szombaton délelőtt a Tiszaligeti Sportcsarnokban az egyik riválisunkkal, a Kecskemét csapatával. Vendégeink nem tudtak teljes létszámmal eljönni, de így is egy elég jó játékerőt képviseltek.

Készültünk erre a megmérettetésre, mert ezen a találkozón dőlhetett el a csoportelsőség sorsa, ami a későbbi sorsolásnál előnyt jelenthet.

Nehezen indult számunkra a mérkőzés, több ki nem kényszerített hibával kezdtünk, de azután belelendültünk a játékba, és jó nyitásokkal, támadásokkal, és sánccal végül is simán nyertük a játszmát.

A második szettben úgy éreztem, hogy a simán megnyert első játszma után egy kicsit belealudtunk, és könnyelműbben álltunk a játékhoz, aminek meg is lett az eredménye, mert a vendégek kiegyenlítettek.

A harmadik, és negyedik játékrészben aztán nem követtük el megint ezt a hibát, egy pontosabb és fegyelmezettebb játékkal magabiztosan nyertük a mérkőzést, így megtartottuk első helyünket a csoportban.