Magyar bajnokok lettek az U19-es szolnoki röplabdázók!

A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola rendezte a dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság I. osztály hatos döntőjét, melynek a Tiszaligeti Városi Sportcsarnok adott otthont június 04-06. között. A színvonalas döntő mérkőzésein több korosztályos válogatott kiválóság is pályára lépett.

A szolnoki gárda a DSE Röplabda Akadémia csapatával vívta a döntőt, a hazai Szolnok kezdett jobban, megnyugtató előnyt kidolgozva megnyerték az első szettet a DSE ellen. Mintha lemásolták volna a dunaújvárosiak ellenfelüket, a második játszmában ők tudtak nyerni majdnem hasonló különbséggel. 1-1. A harmadik szett újra a Szolnoké, 25:16-ra húzták be, majd a játszmában végig vezetve a DSE egyenlíteni tudott. 2:2. Jöhetett az ötödik szett, ahol a térfélcseréig kiegyenlített játék folyt, majd a szolnokiak magasabb fokozatba kapcsoltak és megnyerték a találkozót. Ezzel visszavágtak a DSE-nek a múltheti U21-es vereségért.

Részletes beszámolóval hamarosan jelentkezünk.

Szívből gratulálunk a csapatnak és az edzőknek a fantasztikus eredményhez!

Fotó: Szűcs Roland