A kosárlabda torna magyar vonatkozású mérkőzései az alábbi időpontokban lesznek:

20:20 Magyarország – Belgium (férfi)
Gyertek és szurkoljatok a magyar válogatottaknak!

FIBA 3x3 Kosárlabda – 2019. augusztus 2-3-4.

Szolnok, Tiszai hajósok tere

U18 Európa Kupa Selejtező

U23 Nemzetek Ligája

Augusztusban elején negyedik alkalommal költözik a Tisza partjára a fiatalok körében igen népszerű FIBA 3x3-as kosárlabda U18 Európa Kupa Selejtező. Igazi megtiszteltetés számunkra, hogy a korábbi évek pozitív tapasztalatai alapján idén az U23 Nemzetek Ligája verseny szervezésével és bonyolításával is a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.-t bízták meg.

Így 3 napon át reggel 9 órától este 11 óráig tartanak a mérkőzések a Tiszai hajósok terén felállított szabadtéri pályákon. A nemzetközileg is elismert sporteseményre 15 országból érkeznek a csapatok, többek között Belgium, Svájc, Görögország, Litvánia, Törökország, Szlovénia, Montenegró, Csehország csapatai képviseltetik magukat a sporteseményen.
Természetesen a magyar női és férfi 3x3-as válogatottja is megtalálható a csapatok között, így a Szolnokra látogató szurkolók a magyar csapatoknak is szurkolhatnak.

U18: 9 országból 15 csapat érkezik, 9 férfi és 6 női
U23: 6 országból 12 csapat érkezik, 6 férfi és 6 női

A kosárlabda sportág speciális, ám rendkívül népszerű változatának számító 3x3 célja, hogy egyedi szabályrendszerével – kisebb létszám, kevesebb támadóidő, valamint pályaméret – és szabadtéri, streetball-hoz hasonlító stílusával még élvezetesebbé tegye a sportrajongóknak ezt a fajta mozgásformát.  A mérkőzéseket egy palánkra, nevéből adódóan három a három ellen játsszák, a csapatok létszáma 3+1 fő. A mérkőzéseket egy vagy két játékvezető vezeti.

Az a csapat nyer, aki hamarabb eléri a 21 pontot, vagy 10 perc után több pontot ér el. Döntetlen állásnál az a csapat nyer, aki a hosszabbításban hamarabb elér 2 pontot.
A rendezvény már péntek délelőtt megkezdődik a szabadtéri edzésekkel, majd délutántól egész vasárnap késő estig zajlanak a mérkőzések a látványosan megvilágított pályán.

A sportrendezvény programját a mérkőzések közötti szünetekben extrém sportbemutató, tánc show és vetélkedő színesíti, fellép a Pelikán Sportegyesülte, a Szoldance Táncsport Egyesület, New Step Üzenet Táncszínház, a Stay Fresh break csapata és a Fly Addiction Team. A késő estébe nyúló program hangulatát a mérkőzések után DJ biztosítja.