Hírek

Atlétika

Magyarország Fedett pályás Ifjúsági és Junior Bajnokság

Budapest-2020.02.29-03.01.

A hétvégén került megrendezésre a Magyarország Fedettpályás Ifjúsági és Junior Bajnoksága.

A leányzók magasugrása bővelkedett izgalmakban, hiszen Keszthelyi Luca és Barna Patrícia 170 cm-en holtversenyben állt! Megkezdődött a (szétugrás) az idegek harca, amiből Luca jött ki jobban, csodálatos ugrással nyerte meg a Bajnokságot!

A junior férfiak távolugrása is tartogatott izgalmakat és büszkeséget számunkra!

Nagy Milán egyéni csúcsbeállítással (7.03) remekelt ami az utolsó sorozat megkezdése előtt „csak” a 4. helyre volt elég!!!! Milán a 6. befejező ugrása igazán „tökösre” sikeredett, hiszen hatalmas 11 cm-es egyéni csúcs 714 cm-t mutatott az eredményjelző ami ezüstöt ért Milánnak!!!!

Dicséretes Kocsis Luca egyéni csúcsa ifjúsági hármasugrásban (10.84), amivel az előkelő 5. helyen végzett az 1 évvel idősebb leányzók mezőnyében.

Szintén dicséretes Kóródi Klaudia 5. helyezése junior magasugrásban.

A Bajnokság 2. napja is tartogatott izgalmakat, érmeket, egyéni csúcsokat, értékes helyezéseket!

Ez a nap a „Lucák” napja volt! A juniorok súlylökés mezőnyében Rácz Luca immár első éves juniorként szép lökéssel, egyéni csúccsal 12.11 cm a dobogó 3. fokára állhatott!

Keszthelyi Lucánk az ifjúságiak távolugró számában vívott kemény küzdelmet a kecskemétiek kiválóságával, Barna Patríciával a bajnoki aranyért.

Luca a 2. sorozatban elért 545 cm-es egyéni csúcsával a 4. sorozatig vezetett, de ellenfele az 5. sorozatban elért egyéni csúccsal revansot vett  a szombati  magasugrás elvesztése után Ő lett a távolugró hölgyek Bajnoka! Keszthelyi Luca a dobogó második fokára állhatott élete legjobb teljesítményét produkálva!!

A junior hölgyek távolugrásában Bali Zóra elsősorban önmagával, sérülésével küzdött, de összeszorított foggal a 6. sorozatban elért 519 cm-es eredményével felugrotta magát a 4. helyre!!!

Küzdelemből példát mutatott mindenki számára!!!!!

Dicséretes az ifjúsági leányok 200 méteren Kocsis Luca 26.62 mp-es egyéni csúcsa ami az (idősebbek között) a 9. helyre volt elegendő!!

Több versenyzőnk is helyt állt ez bizonyítja az elvégzett munkát, tehetségét, javuló technikát.

Összegzésként elmondható, sok van még a csapatban. Jön a jó idő, jobban tudunk edzeni.

Ismét jó volt szolnokinak lenni!!!!

Hajrá Szolnok!

Hajrá Atlétika!

JUNIOR

Férfi Távolugrás:

1. Nagy Milán Szolnoki MÁV SE        7,14 m egyéni csúcs !!

edző: Ecseki Tibor

Női Súlylökés (4kg):

1. Rácz Luca Szolnoki SC-SI             12,11 egyéni cs!!!

Leány Távolugrás:

1. Keszthelyi Luca Szolnoki SC-SI             5,45 egyéni csúcs !!

Lány Hármasugrás:

1. Kocsis Anna Luca Szolnoki SC-SI             10,84 egyéni csúcs!

2. Juhász Anna Szolnoki SC-SI             4.53

Felkészítő edzők: Keszthelyi Ferenc, Gál Mihály, Varga Ádám, Bencsik Pál, Ecseki Dániel, Ecseki Tibor

Ismét megmutattuk, hogy velünk mindig számolni kell!

Diákolimpiai Bajnokok Köszöntése

Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és

Alapfokú Művészeti Iskola

2020.02.25. 13:00

A 2018/19. tanévi Diákolimpiai bajnokok köszöntése 2020. február 25-én a Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tornatermében került megrendezésre.

Visszatérve a hagyományokhoz ebben az évben külön ceremónia keretein belül köszöntöttük a Diákolimpiai Bajnokokat.

o SZSZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
o SZSZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Turisztikai Két Tanítási Nyelvű Szakképző Iskolája

Az általános iskolák bajnokai 32 fővel képviseltetik magukat, az alábbi iskolákból:
o Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Természetesen a felkészítők is díjazásban részesültek.

A hagyományosnak mondható Diákolimpiai Bajnokok köszöntése mellett az idei esztendőben, ezen rendezvény keretein belül került átadásra az 56. Tiszaligeti Napok győzteseinek járó jutalom, valamint itt került átadásra a Krajcs Gábor emlékdíj is.

Atlétika

Ifi Fedettpályás Atlétika Bajnokság

Hétvégén  rendezték a BOK csarnokban a Magyarország Ifjúsági Fedettpályás Atlétikai összetett Bajnokságát ahol Sportiskolánk atlétája, Keszthelyi Luca  ifjúsági ötpróba magyar bajnok lett 3581 pontot szerezve!

Egyéni csúcsot szerzett távolugrásban 543 cm, 60 m gátfutásban 9,31 mp, súlylökésben 10,71 m, valamint 800 m- en 2p 35,5 mp-el.
Magasban pedig 170 cm- t ugrott!

Szívből grautlálunk Lucának és felkészítő edzőinek, ecseki Tibornak és Keszthelyi Ferencnek.

Családi Majális 2020

Családi Majális

2020. május 1. – Szolnok, Tiszaliget

Jelentkezési határidő március 18. 12:00

Kérjük, hogy a jelentkezéseket a szervezes@szolsport.hu

e-mail  címre küldjék meg. Köszönjük.

Május első napján 2020-ban is megrendezésre kerül a Családi Majális Szolnokon a Tiszaligetben. A nagy hagyományokkal bíró rendezvényt a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. szervezi és bonyolítja.

A munka ünnepén színes programokkal várjuk a Tiszaligetbe látogatókat: koncertek, sztárfellépők, kifejezetten gyerekeknek szánt előadások, illetve vetélkedők és kézműves foglalkozások, légvárak, csúszdák, körhinták, céllövöldék és gasztronómiai ínyencségek. Közel 100 árus egyedi kézműves termékekkel, ellenállhatatlan finomságokkal készül.

Vásári forgatag az egész család, baráti társaságok, munkahelyi közösségek számára. A rendezvény ingyenesen látogatható.

Részletes program hamarosan…..

Május 1. Kispályás Labdarúgó Kupa

2020. április 27-ig várjuk a nevező csapatok jelentkezését! A Május 1. Kispályás Labdarúgó Kupára nevező csapatok, nevezésükkel elfogadják a versenykiírásba foglaltakat és magukra nézve kötelező érvényűnek tekintik.

VERSENYKIÍRÁS

Helyszín: 5000 Szolnok, Tiszaligeti Műfüves Pálya
Időpont: 2020. május 1. (péntek) 10.00-15.00

Nevezési díj: 5000 Ft. Befizetés a pagodában 09.30-tól, minden csapat első mérkőzésének kezdetéig.

Nevezés email cím: v.bajnoksag@gmail.com, szervezes@szolsport.hu

Nevezési határidő: 2020. április 27. 12.00 óráig

Várunk mindenkit szeretettel!

Úszás

Úszás Városi Diákolimpia

XVI. Konkoly Emőke Emlékverseny

2020. január 22-én rendezte meg a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola az I-IV. korcsoportos gyerekek számára az Úszás Városi Diákolimpiát és a XVI. Konkoly Emőke Emlékversenyt.

Úszni mindenki tud, a sportág egyre népszerűbb, nem csoda, hogy csordulásig megtelt a Vízilabda Aréna gyerekekkel. A győztesek a megyei döntőre kvalifikálták magukat.

Bajnokokat díjaztak

Bajnoki Díjátadó

Sportolókkal díjaztak szerda délután, Szolnok város egyesületeiben sportoló felnőtt magyar bajnokok, valamint a nem olimpiai sportágban versenyző legjobbakat és edzőiket díjazták a városházán, köztük Sportiskolánk edzőit és sportolóit.
Ezen az ünnepségen adták át a Kővári Tamás-díjat, melyet idén Barcsikné Szatmári Edina, a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola Vivó Szakosztályának vezetőedzője kapott meg.
Gratulálunk!

Kajak-Kenu

Tamási Zsombor kajakos a Jövő Reményégei ösztöndíjban részesült

A Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola kajakosa, Tamási Zsombor a Kolonics György Alapítvány a “Jővő Reménységei” ösztöndíjában részesült.

Szívből gratulálunk Zsombornak az elismeréshez.

Sportiskola Díjátadó

Sportiskola – Díjátadóval egybekötött évzáró

December 10-én este tartotta évzáró díjátadó ünnepségét a Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola.

Rózsa József ügyvezető igazgató és Szalay Ferenc polgármester köszöntötte a sportolókat, edzőket, szülőket.
Hagyomány Sportiskolánk életében, hogy ünnepi rendezvény keretében díjazzuk azon legeredményesebb sportolóinkat, akik az adott évben nemzetközi versenyeken kimagasló eredményeket értek el, országos bajnokságokon szereztek dobogós helyezéseket, ezzel méltó módon képviselve Sportiskolánkat, illetve Szolnok városát.
120 versenyző vehetett át oklevelet, valamint elismerték a vezetőedzők, az edzők és az oktatási intézmények munkáját is.